Ką svarbaus reikia žinoti, prieš įrenginėjant saulės elektrinę?

pagal | 2022/07/29

Tikriausiai jau ne kartą esate girdėję apie saulės elektrinę, kokią ji gali duoti naudą ir panašiai. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad ją įsirengti gali būti visai paprasta ir nereikia apie daug ką galvoti iš anksto. Tačiau yra tam tikrų niuansų, kuriuos verta apsvarstyti iš anksto, dar prieš ruošiantis įsigyti saulės elektrinę. Tad apie šiuos dalykus plačiau ir papasakosime šiame straipsnyje.

Saulės elektrinės gali būti įrengtos ne vien tik nuosavuose namuose gyvenantiems žmonėms

Dažnas mano, kad saulės elektrinė gali įsirengti tik tie, kas gyvena nuosavuose namuose. Kuo puikiausiai tai gali padaryti ir tie, kas gyvena butuose. Aišku, jų įsirengimas bus skirtingas, nes ne kiekvienas bute gyvenantis turi nuosavą žemės sklypą arba vietos ant stogo. Tokiu būdu galima rinktis elektrinę, kuri yra nutolusi nuo pačios gyvenamosios vietos. Nuosavuose namuose gyvenantiems žmonėms turbūt yra šiek tiek paprasčiau, nes jei saulės elektrinei yra pakankamos sąlygos, jas galima įsirengti tiesiog ant namo stogo. Tokiu būdu patogiai galite valdyti elektros gaunamą kiekį. Todėl reikėtų nepamiršti, kad nutolusios elektrinės kaštai bus šiek tiek didesni, nei kad nuosavos elektrinės. Tad iš anksto reikėtų pasiskaičiuoti ir šias išlaidas.

Verta žinoti suvartojamą elektros kiekį per atitinkamą laikotarpį

Tikriausiai pačią didžiausią naudą, įsirenginėjant saulės elektrinę gauna tie, kas sunaudoja elektros tikrai nemažai ir ji yra įrenginėjama ant nuosavo namo stogo. Tie, kas suvartoja ne tokį didelį elektros kiekį per mėnesį, verta galvoti apie nutolusią saulės elektrinę. Tad jei iki šios dienos nežinote net apytikslio elektros suvartojamo kiekio, šią informaciją reikėtų pasitikslinti su savo elektros tiekėjais. Taip galėsite kur kas lengviau apsispręsti, kokį variantą rinktis. Arba, jeigu sunku bus tai padaryti, visada galite pasikonsultuoti su specialistais.

Kokį biudžetą galite skirti saulės elektrinei?

Priklausomai nuo jūsų galimo leisti biudžeto gali priklausyti saulės elektrinės galingumas ir dydis. Tad vienareikšmiškai atsakyti, kokį biudžetą reikėtų pasiruoši yra sunku, nes kiekvieno poreikis yra skirtingas. Kadangi saulės elektrinės yra ganėtinai populiarus dalykas, tad jau yra sukurtos įvairios skaičiuoklės, kurių pagalba galite matyti, kokio maždaug biudžeto reikės, kad ji galėtų bent dalį jūsų elektros poreikių patenkinti. Taip pat verta žinoti ir apie kompensaciją, kurią galite gauti, norint įsirengti saulės elektrinę. Tokiu būdu galėsite dar labiau sumažinti savo išlaidas.