Kaip išsirinkti elektrinį virdulį: brangesnis nereiškia geresnis

pagal | 2022/05/09
Kaip išsirinkti elektrinį virdulį: brangesnis nereiškia geresnis

Nusprendėte atnaujinti savo elektrinį virdulį? Ilgai negalvoję – nusipirkote patį brangiausią rinkoje. Ir esame tikri, kad viskas buvo padaryta teisingai. Nuvilsime jus. Elektrinį virdulį reikėtų rinktis ne pagal kainą, o pagal individualius pageidavimus. Šiame straipsnyje pasakojame, kodėl stiklinis arbatinukas geresnis už plastikinį, kokį kaitinimo elementą turi turėti kokybiškas modelis ir į ką dar atkreipti dėmesį perkant elektrinį virdulį.

Plastikas, metalas ar stiklas: kokią arbatinuko medžiagą pasirinkti?

Yra keturių rūšių arbatinukai – su stikliniu, keramikos, metalo arba plastiko korpusu. Kurį rinktis? Vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Tačiau verta atkreipti dėmesį į svarbų dalyką. Arbatinukai iš stiklo ir plastiko turi sandarinimo tarpiklį, kuris leidžia paslėpti tarpą tarp dugno ir pagrindo. Ir tai gali būti problema.

Kokybiškų modelių gamintojai dažniausiai yra atsakingi už tarpiklio medžiagos pasirinkimą – ir jūs niekada nesusidursite su problemomis. Tačiau labai dažnai stikliniai ir plastikiniai arbatinukai teka, nes tarpą uždaro vidutiniškas sandariklis. Nerūdijančio plieno modeliuose to nenutinka, nes korpusas yra lituojamas tiesiai prie dugno, taip pat yra variantų su besiūle lempute, kai korpusas ir pagrindas atrodo kaip keptuvė.

Ar tai reiškia, kad visada turėtumėte rinktis nerūdijančio plieno virdulius? Ne, taip nėra. Sąžiningi gamintojai gamina aukštos kokybės modelius tiek iš stiklo, tiek iš plastiko. Jei neturite užduoties nusipirkti vieno virdulio visam gyvenimui, galite pasirinkti modelius, kurių korpusas pagamintas iš bet kokios medžiagos.

Nerūdijančio plieno arbatinukai: detalės

Tarkime, kad nuspręsite pasirinkti nerūdijančio plieno virdulį. Jums svarbu, kad laikui bėgant įrenginys nepratekėtų – tai tapo svarbiu argumentu metalinio korpuso naudai. Tačiau yra svarbi detalė.

Gamintojai dažnai gamina plastikinį įdėklą korpuso viduryje, kad būtų patogu naudotis virduliu – pro jį matosi vandens lygis. Ir čia jūs turite įdėti tarpiklį. Tai yra, virdulys gali nutekėti ne per dugną, o per šį plastikinį įdėklą.

Virdulio dangtis: ką reikia žinoti

Idealiu atveju virdulio dangtis turėtų būti pagamintas iš nerūdijančio plieno. Jis nuolat turi sąlytį su garais. Laikui bėgant plastikas pradeda byrėti ir gali patekti į vandenį. Tai, žinoma, nėra mirtina, bet nemalonu, todėl jei įmanoma užkirsti kelią tokiai situacijai, geriau to neleisti.

Kitas svarbus punktas yra užraktas. Tai labai patogus daiktas. Paspaudus mygtuką ir dangtis pakila. Ši funkcija prideda taškų prie arbatinuko. Žiūrint iš vizualios pusės, taip, bet jei svarbus funkcionalumas, tuomet geriau rinktis modelius be skląsčio. Anksčiau ar vėliau jis suges (net ir pats patikimiausias, kokybiškiausias). Dangtis nebeužsidarys, vadinasi, pats virdulys automatiškai nebeišsijungs.

Šildymo elementas – uždaras arba atviras

Čia viskas paprasta. Atvirą kaitinimo elementą virduliuose naudoja biudžetinių modelių gamintojai. Jame nėra nieko baisaus, išskyrus nepatogumus nukalkinimui ir kitus smulkius dalykus. Jei virduliui galite išleisti šiek tiek daugiau, rinkitės modelius su uždaru kaitinimo elementu. Taip saugiau, patogiau ir moderniau.

Optimali virdulio galia

Elektrinio virdulio galia svyruoja maždaug nuo 500 iki 3000 vatų. Kuo galingesnis modelis, tuo greičiau užvirs vanduo. Tačiau reikalavimai laidų kokybei namuose yra aukštesni – tokie virduliai jai kelia didelę apkrovą.

Geriausiu variantu galima laikyti modelius, kurių galia yra 1500–2300 vatų. Jei esate pasiruošę laukti, galite nusipirkti virdulius iki 800-1000 vatų. Jie virins litrą vandens įprastas penkias ir septynias minutes.

Filtrai: ar verta jais pasikliauti

Rinkoje yra daugybė virdulių modelių su įmontuotais gana gerais filtrais. Jie skirti vandeniui suminkštinti ir sumažinti apnašų lygį. Tai geras pasirinkimas pažangiuose modeliuose, už kuriuos turėsite gerokai permokėti. Jei virimui naudojate vandenį iš čiaupo, tuomet turėtumėte atkreipti dėmesį į tokius modelius. Perkantiems aukštos kokybės vandenį virduliams nereikės filtrų.

Platforma: apsvarstykite vietą

Yra dviejų tipų platformos – ant pirmosios arbatinukas savavališkai padėtas aplink ašį, antroje – laisvas. Kuris variantas geresnis, priklauso nuo jūsų. Daug kas priklauso nuo to, kur bus pastatytas virdulys.

Šaltinis: minimalist-store.com