Ligos yra neįtikimai baisus dalykas, galintis sugadinti trumpesnį ar ilgesnį gyvenimo tarpsnį. Išimtinais atvejais jos gali sugadinti ir visą gyvenimą.
Tačiau didele problema tampa ir kitas faktorius: ligos gali ne tik pakenkti jums, bet užkrečiamų ligų atveju gali pakenkti ir aplinkiniams. Tokiu atveju susiduriama su problemomis, kurios neapsiriboja sveikata. Jaučiamasi prastai morališkai ir dvasiškai, nes užkrečiamas niekuo dėtas žmogus, gal net dėl jūsų kaltės. Pradeda draskyti kaltės jausmas, kas yra labai nemalonu bet kokiam asmeniui.
Virusai aktyviai dauginasi
Bet nemalonumas yra padidinamas, nes viskas dar nesibaigė. Dažnai užkratas sąlygoja, kad pati liga vis dar plinta ir virusai aktyviai dauginasi jūsų kūne. Tas dar labiau prisideda prie prastos savijautos ir gali sukurti mirtiną spiralę, ratą, kuomet žmogus užkrečia kitus, nes serga, bet nuo to jaučiasi prasčiau ir liga tik dar giliau įleidžia šaknis į organizmą. Tokia tad yra užkrečiamų ligų problema.
Ligos pavojingumas ir užkrečiamumas
Geras ženklas yra tai, kad ligai esant užkrečiamai, dažniausiai ji yra ne tokia pavojinga. Pavyzdžiui, vėžys, yra mirtina „liga“, bet nėra užkrečiama. O priešingai vėžiui, gripas yra užkrečiama liga, bet nėra mirtina ar net ypatingai pavojinga. Nors kai kurios ligos gali būti užkrečiamos ir pavojingos, pavyzdžiui AIDS ar gonorėja. Todėl nereikėtų daryti skubotų išvadų apie ligos pavojingumą ir užkrečiamumą. Tačiau statistika nemeluoja ir statistiškai kalbant situacija yra būtent tokia.
Užkrečiamumo ir dėl to kylančios prastos moralinės savijautos galima išvengti jei sirgdami nesirodysite ir nesilankysite žmonių sanbūrio vietose. Tokiu būdu ne tik sumažinsite tikimybę ką nors užkrėsti ir taip pabloginti savo ir kitų žmonių savijautą. Priedui, dar turėsite didesnius šansus pasveikti, nes aplinkinius galite ne tik užkrėsti, bet jų aplinkoje prisigaudyti kitų virusų ir bakterijų, kurios net ir nesukurdamos papildomos ligos, gali pagelbėti jau organizme apsistojusiems virusams, nukreipdami baltųjų kraujo kūnelių darbą kovai su naujais įsibrovėliais. Kartais gali nutikti net taip, kad „atkrisite“ ir dalis vaistų ir organizmo kovos nueis šuniui ant uodegos ir teks gydymą pradėti iš naujo.
Straipsnį paruošė – www.sveikivaikai.lt komanda. Patalpino – zurnalasateitis.lt Administracija.