Kaip gauti indvidualios veiklos pažymėjimą?

pagal | 2022/05/31

Šiomis dienomis internetas mums atveria beribes galimybes pirkti – parduoti prekes, bei teikti įvairias paslaugas, nepriklausomai nuo Jūsų ar Jūsų kliento lokacijos. Tačiau, jei Jūs nusprendėte teikti tokias paslaugas ir užsiimti tokia veikla, Jums reikalingas indvidualios veiklos pažymėjimas, kurį gali gauti VMI padalinyje arba užsisakyti internetu.

Jį renkasi “Freelanceriai” arba savarankiškai dirbantys žmonės Dažniausiai tai programuotojai, tekstų rašytojai, pardavimų atstovai ir kitų laisvai samdomų specialistai. Tačiau taip pat ją galima naudoti nedidelėms elektroninėms parduotuvėms.

Šią verslo forma itin verta pasirinkti, kadangi pirmaisiais metais gaunate mokestinę lengvatą, nemokate sodros įmokų, o sumokate tik pelno mokestį – kuris dažniausiai yra apie 5%.

Kodėl indviduali veikla tokia populiari, naujam verslui?

Dėl savo paprastumo – užtenka per kelias minutes užsakyti indvidualios veiklos pažymėjimą, lygiai taip pat paprasta nusprendus nebetęsti veiklos – ją uždaryti. Norėdami užsiimti tokia veikla, tiesiog užpildykite elektroninę formą, pateikite reikiamus duomenis.

Indv. veiklos pažymėjimo turėjimas jums nieko nekainuoja, mokesčius susimokate tik mokestinių metų gale deklaruojant pajamas. Tad jeigu pelno nepatyrėte – jokio papildomo mokesčio Jums mokėti nereikia.

Nesudėtinga apskaita naudojant saskaita123.lt programą.

Pagrindinis privalumas – lengva apskaita. Nebūtina samdyti buhalterio, ar buhalterines paslaugas teikiančios įmonės. Užtenka naudotis sistema saskaita123.lt ir vesti apskaitos žurnalą.

Pateikiamus duomenis galite pasilyginti su praeitais mėnesiais, sistema iškarto apskaičiuoja kiek jums reikės mokėti mokesčių, deklaruojant pajamas.

Itin greitas ir paprastas sąskaitų faktūrų išrašymas. Užtenka poros paspaudimų ir Jūsų sąskaita faktūra bus sugeneruota ir išsiųsta tiesiai klientui. Jų nereikia papildomai kur nors kaupti ir archyvuoti.

Ką reikia žinoti prieš pradedant dirbti savarankiškai?

  • Turite suprasti, tik patys esate atsakingi už save. Kiek pinigų užsidirbsite – tiek ir turėsite, priešingai nei dirbant samdomą darbą ir reguliariai gaunant algą.
  • Bus daug klausimų baimių, tačiau tik dirbdami su savimi galite tikėtis geresnių rezultatų.
  • Dirbant savarankiškai neturite lubų, priešingai nei dirbant samdomą darbą. Ką užsidirbate – viskas Jūsų, žinoma atskaičius ir sumokėjus mokesčius.
  • Nepamiršti sumokėti sveikatos draudimo įmokų. O pats patogiausias būdas pasiruošti banke mokėjimų ruošinį ir nustatyti tam tikrą data atlikti mokėjimus.
  • Galite turėti ir keletą skirtingų veiklų, skirtingais kodais.
  • Nebijoti ir drąsiai žengti į priekį.

Dirbant su indvidualia veikla pagal pažymą, teoriškai turėsite daugiau laisvės, bet tai nereiškia, jog galėsite gulėti po palmę ir pinigai dirbs patys. Laisvę suprasti reikia taip, jog galėsite patys reguliuoti savo darbo tempą, grafiką ir pasirinkti vietą iš kurios dirbti.