Teorijos egzaminas: ruoštis pačiam ar lankyti vairavimo mokyklą?

pagal | 2022/08/09

Teorijos egzaminas: ruoštis pačiam ar lankyti vairavimo mokyklą?

Išlaikyti teorijos egzaminą turi visi, kurie nori vairuoti bet kurią transporto priemonę. Tik išlaikius teorijos egzaminą galima pradėti mokytis vairuoti ir laikyti praktikos egzaminą. Tačiau, kaip pasiruošti teorijos egzaminui? Pirmas ir pats paprasčiausias būdas – lankyti vairavimo mokyklą. Vairavimo mokykla moksleivius puikiai paruošia teorijos egzaminui ir dažniausiai padeda jiems egzaminą išlaikyti iš pirmo karto. Na, retais atvejais pasitaiko, kad kai kuriems tenka perlaikyti, tačiau tai išskirtiniai kartai. Neretai perlaikyti reikia tiems, kurie lankė tik dalį paskaitų.

Ruoštis teorijos egzaminui galima ne tik vairavimo mokykloje, bet ir savarankiškai. Toks pasirinkimas turi akivaizdų privalumą – vairavimo kursai kainuoja pigiau. Tačiau apart to, privalumų daugiau nėra. Deja, bet išmokti teoriją gana sudėtinga savarankiškai. Nepaisant to, jog internete galima rasti nemažai medžiagos, dažnai ją sudėtinga patiems suprasti ir įsisavinti.

Pasitaiko, jog kai kurie savarankiškai išmoksta teoriją ir išlaiko egzaminą iš pirmo kartą. Tačiau neretai tiems, kurie mokosi savarankiškai keletą kartų bando laikyti teorijos egzaminą, o vėliau vis tiek lanko kursus ir tik tuomet išlaiko. Taigi, ar ruoštis pačiam teorijos egzaminui? Priklauso nuo to, ar mokate mokytis savarankiškai. Jeigu ne, tuomet verčiau iš karto rinkitės vairavimo mokyklą, kurioje ne tik išmoksite viską lengviau, bet ir greičiau išlaikysite teorijos egzaminą.

Kaip pasiruošti praktikos egzaminui?

Teorijos egzamino neužteks, kad galėtumėte savarankiškai važinėti miesto gatvėmis. Išlaikius teorijos egzaminą, galėsite mokytis vairuoti ir tuomet laikyti praktikos egzaminą. Tačiau, kaip jam pasiruošti? Visų pirma, raskite instruktorių, kuris bus ne tik kvalifikuotas, bet ir turės patirties. Atkreipkite dėmesį į tai, jog kai kuriems neužtenka vairavimo mokyklos skirtų pamokų, kad išmoktų vairuoti.

Taigi, jeigu manote, kad reikia papildomų pamokų, tuomet pasidomėkite, kuriose vairavimo mokyklose jos rengiamos. Kai kurie mano, kad kreiptis dažniausiai verta į kitą vairavimo mokyklą, nes ten bus galima susipažinti ne tik su kitu automobiliu, aikštele, todėl įgauti daugiau praktikos, bet ir kitas instruktorius galbūt papasakos dalykų, kurių dar nežinojote.