Kaip pavojinga ilgalaikė anoreksija?

pagal | 2022/11/26

Kuomet žmonės išgirsta žodį : ,,anoreksija“, jie dažniausiai galvoja apie svorio metimą. Jeigu šios ligos pasekmės būtų tokios ribotos, jie nesusidurti su ateities padariniais. Nors tai yra psichologinė liga, ji labiau elgiasi kaip fizinė liga, tarkime vėžys. Anoreksija dažniausiai prasideda nuo paprastos dietos ir su svorio metimu. Tačiau šiai ligai įpusėjus, ji pradeda ne tik niokoti žmogaus kūną. Ši liga stengiasi sunaikinti žmogaus protą, santykius, dvasią, ateitį ir galiausiai visą gyvenimą. Deja, bet tai dažnai nutinka daugumai žmonių.

Ilgalaikiai anoreksijos padariniai

Ilgalaikiai anoreksijos padariniai žudo žmonės. Tiesa sakant, ši liga turi didžiausią mirtingumą iš visų psichinių sutrikimų. 1980- aisias, buvo paskelbta pirmoji įžymybė ,,Karen Carpenter”, kuri susidūrė su anoreksijos liga. Ši moteris vartojo ,,Ipecac” vaistus, kad galėtų vemti, o galiausiai mirė nuo širdies nepakankamumo. Po keliolikos metų, 1994 metais mirė pasaulinio lygio gimnastė ,,Christina Renee Henrich”, o 2006 mirė ir brazilų manekenė ,,Ana Carolina Reston Macan”. Visi šie žmonės tikriausiai būtų išgyvenę, jeigu būtų apie tai pranešę savo gydytojams.

Vis daugiau įžymybių miršta nuo šios ligos ir patenka į visas naujiena. Deja, bet apie tūkstančius moterų ir vyrų, kurie miršta nuo tos pačios ligos, nėra rašoma, nors jų istorijos yra taip pat svarbios. Nors ir dauguma sergančių žmonių anoreksija nemirs, tačiau nesuklyskite, šios ligos pasekmės gali būti sunkios.

Nervinės anoreksijos medicininės pasekmės

Dažnai pastebėjus žmones su nervines anoreksijos simptomais, jie atrodo išsekę, jų oda ir plaukai yra išsausėję, pirštų galiukai pamėlynavę. Smegenys iš tikro susitraukia dėl mitybos trūkumo ir proporcingai sumažėjusio IQ. Skeleto sistema ypatingai tampa pažeista, jeigu anoreksija pasireiškia paaugliams, kol kaulai nėra pilnai išsivystę. Apie 90 procentų moterų, kurios serga anoreksija, patiria kalcio netekimą kauluose, o 40 procentų serga kaulų tankio sumažėjimu.

Badavimo metu yra pažeidžiama visa hormoninė sistema, gali tapti net nevaisingomis. Tačiau labiausiai nykstantis organas yra širdis. Dažniausiai anoreksija sergančių asmenų mirties priežastis yra širdies ligos. Didžioji to dalis yra susiję su raumenų pablogėjimu.