Kaip pasirinkti akumuliatorių?

pagal | 2022/06/01

Kaip pasirinkti akumuliatorių?

Akumuliatorius – tai prietaisas, kuris kaupia energiją ir paverčia ją elektros energija. Jį sudaro vienas ar daugiau elektrocheminių elementų, kurie cheminę energiją paverčia elektros energija. Akumuliatoriai naudojami šiuose daiktuose: automobiliuose, sunkvežimiuose, žemės ūkio technikoje, laivuose, motocikluose, laisvalaikio prekėse ir begalėje kitų elektronikos prietaisų.

Normalu, jog laikui bėgant akumuliatoriai susidėvi ir praranda savo savybes. Kaip pasirinkti akumuliatorių, kad jis tarnautų kuo ilgiau?

Prieš pirkdami akumuliatorių, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

 • Prekės ženklas.
 • Gaminio kaina. Brangūs akumuliatoriai yra kokybiškesni.
 • Galia. Akumuliatorių galia nurodyta ampulėse (Ah). Akumuliatorius turi būti tinkamo galingumo.
 • Dydis. Automobilio akumuliatoriaus dydis priklauso nuo jo tipo.
 • Svoris. Automobilio akumuliatoriaus svoris nurodytas kilogramais (kg). Svarbu, kad akumuliatorius būtų tinkamo svorio, kadangi sunkesni akumuliatoriai gali sugadinti automobilio elektros sistemą.
 • Talpa. Akumuliatoriaus talpa nurodyta Ah. Tai reiškia, kad akumuliatorius turi būti tinkamos talpos.
 • Garantija. Geriausi akumuliatoriai turi ilgą garantiją. Tad jeigu gausite nekokybišką prekę, Jums nereikės jaudintis dėl keitimo.

Jei pasirinksite tinkamą akumuliatorių, jums nereikės jaudintis dėl jo greito susidėvėjimo.

Svarbu! Nepirkite akumuliatorių, kurio galiojimo laikas baigėsi. Geriausia pirkti naują akumuliatorių. Taip pat venkite pirkti jų iš degalinių, ar kitų neaiškių vietų.

Pirkti rekomenduojame internetu

Akumuliatorius patogiausiai galima nusipirkti internetu. Nereikia niekur vykti iš namų. Renkantis akumuliatorių svarbu atkreipti dėmesį į techninius parametrus, nes tik tinkamas akumuliatorius užtikrins tinkamą prietaiso veikimą. Renkantis akumuliatorių reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių.

Atsižvelkite į naudojamo prietaiso gamintojo rekomendacijas. Renkantis akumuliatorių, svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra prietaisui reikalingo akumuliatoriaus tipas.

Akumuliatoriaus priežiūra ir naudojimo patarimai, kurie prailgins jo gyvenimą

Norėdami, kad akumuliatorius tarnautų kuo ilgiau, reikia tinkamai jį prižiūrėti.

 • Venkite akumuliatoriaus perpildymo. Perpildytas akumuliatorius sudaro elektrolitų perteklių, kuris gali sukelti akumuliatoriaus gedimą.
 • Nepalikite akumuliatoriaus nenaudojamo. Jei paliekate akumuliatorių nenaudojamą ilgą laiką, jis gali sugesti.
 • Nenaudokite akumuliatoriaus, jei jo galiojimo laikas baigėsi.
 • Venkite akumuliatoriaus perkrovos. Jei akumuliatorius pernelyg įkraunamas, jis gali būti sugadintas.

Jei laikysite akumuliatorių tinkamai, jis tarnaus kuo ilgiau. Akumuliatorius yra svarbus bet kokio tipo transporto priemonės dalis, todėl jo negalima ignoruoti. Svarbu, kad akumuliatorius būtų tinkamai naudojamas ir prižiūrimas.

Apibendrinimas

Taigi, akumuliatorus yra svarbus ne tik transporto priemonių, bet ir kitų elektronikos prietaisų dalis. Būtina atsižvelgti į daugelį veiksnių, kuomet renkatės akumuliatorių. Svarbu, kad akumuliatorius būtų tinkamo galingumo, talpos ir svorio. Taip pat svarbu, kad jo galiojimo laikas neprabėgtų. Geriausia pirkti akumuliatorių iš patikimų prekės ženklų.

Akumuliatoriai internetu geriausia kaina Akumai.lt