Ką naudinga žinoti prieš užsakant energinio naudingumo sertifikavimo paslaugas?

pagal | 2022/06/14

Tikriausiai ne vienas jau yra susidūręs su energinio naudingumo sertifikatu. Jo dažniausiai prireikia tada, kai norima parduoti naujai pastatytą namą arba tiesiog išnuomojant laisvą būtą. Tad jei žinote, kad ateityje toks dokumentas bus reikalingas, tuomet šis straipsnis yra kaip tik jums, nes jame papasakosime svarbius aspektus, ką verta apie jį žinoti, prieš užsakant. Daugiau informacijos apie jį galite rasti https://sertifikatas24.lt svetainėje.

Ar visada energinio naudingumo sertifikatas yra privalomas?

Kaip ir kiekvienoje srityje, taip ir čia yra taikomos tam tikros išimtys, kuomet tokio sertifikato nereikia. Todėl galima sakyti, kad jis nėra privalomas visose situacijose, tačiau tam tikriems pastatams jis yra reikalingas. Pirma kategorija, kuriai energinio naudingumo sertifikatas yra reikalingas, naujai pastatytiems namams, pastatams arba senesniuose pastatuose atlikus renovacinius darbus. Jis rekomenduojamas tada, kai norima išnuomoti patalpas ar butą, nes taip galima gauti kur kas daugiau naudos. Dar viena kategorija, kuriai reikėtų turėti tokį sertifikatą yra maitinimo, sporto, viešbučių ir kitų panašių paskirties pastatų, kurių naudingas plotas yra daugiau nei 500 kv. m.

Kokie darbai atliekami, norint gauti šį sertifikatą?

Visa darbo esmė yra įvertinti ir apžiūrėti patalpas pagal nustatytas gaires. Tad gali būti vertinama sienų izoliacija, vertinama jei namuose yra sumontuota vėdinimo ar šildymo sistema, vertinami pastato langai, durys ir kiti svarbūs dalykai. Norint gauti tokį sertifikatą, reikės pateikti prašomus dokumentus, tad apie juos reikėtų pasidomėti iš anksto, kad vėliau tai nebūtų staigmena. Toks procesas tikrai netrunka ilgai, dažniausia problema, su kuria susiduriama yra ta, kad užsakovas negali pateikti prašomų dokumentų. Tačiau jei viskas vyksta sklandžiai, tuomet visas procesas, nuo apžiūros iki ataskaitos parengimo gali trukti iki savaitės. Tačiau tai yra tik apytikslis laikas, kiekvienoje situacijoje laikotarpis gali būti skirtingas.

Energinio naudingumo sertifikato rezultatai

Energinio naudingumo sertifikato rezultatas gali priklausyti nuo daugelio dalykų, tad pateikiame trumpą sąrašą, kuriame išvardinti pagrindiniai punktai, kurie gali daryti didžiausią įtaką:

  1. Pastato sandarumas ir izoliacija. Kadangi visa tai glaudžiai susiję su energijos panaudojimu, tai yra vienas pagrindinių punktų, kurį nulemia rezultatus. Jeigu izoliacija ir sandarumas nebus tinkamai sutvarkyti, tuomet pačių geriausių rezultatų tikėtis nereikėtų.
  2. Kreipiamas dėmesys, kokia dalis energijos yra sunaudojama norint sušildyti, atvėsinti ar apšviesti namus.
  3. Nemažas dėmesys skiriamas ir šiluminiams tilteliams.
  4. Nemažai įtakos turi ir šildymo sistemos efektyvumas. Tad į jį specialistai taip pat kreipia nemažai dėmesio.