Ką daryti su senomis kino juostomis?

pagal | 2022/06/14

Jeigu turite senas kino juostas – reikia jomis tinkamai pasirūpinti. Saugoti ir tuo pačiu jose esamus video rodyti kitiems žmonėms, kadangi tai yra visų mūsų turtas.

Ypač tokiu atveju, kai kalba eina apie kino juostas. Džiugu, kad yra tokia paslauga kaip kino juostos įrašo skaitmeninimas. Nors dažniausiai atliekamas kino juostos 8 mm ir 16 mm skaitmeninimas, tačiau galima rasti specialistų, kurie tinkamai pasirūpins ir kitų formatų kino juostomis.

Kam man to reikia?

Žinoma, kiekvienas žmogus labai skirtingai vertina senus daiktus ir tuo pačiu jam kelia labai skirtingus sentimentus. Kol vienam labai norisi, kad būtų galima išsaugoti tai, kas yra sena ir kas turi moralinę vertę, tuo tarpu kitiems kino juostų skaitmeninimas atrodo visai nereikalinga paslauga.

Taigi, kiekvienas renkasi pats. Lygiai taip pat kiekvienas turi pats nuspręsti  – ką jam reiškia praeitis ir tuo pačiu ar verta išsaugoti tai, kas alsuose senus prisiminimus.

Dovana muziejui

Kai kurie juostas skaitmenina dėl to, kad planuoja jas padovanoti muziejui. Tai yra labai gražus gestas. Dažniausiai muziejai nori ne tik senų juostų, tačiau taip pat ir suskaitmenintų video, kurie vėliau bus rodomi lankytojams. Būtinai siūlome ir padovanoti tai, kas Jums atrodo, kad neturi jokios vertės. Kitam tai gali būti didelis turtas, kurį norėsis vis labiau saugoti.

Saugokime atmintį

Kino juostos įrašo perrašymas suteikia galimybę išsaugoti akimirkas, kurios yra mūsų gyvenimo dalis. Dažniausiai siūlomas įrašymas .mp4 formatu, kuris suteikia galimybę tiesiai per TV žiūrėti senus filmus. Juk tai yra klasika, tai yra mūsų praeitis, kurią reikia palikti ateičiai.

Svarbiausia yra rasti gerus specialistus, kurie tikrai labai atsargiai elgsis su tokio tipo juostomis. Toli gražu ne visi, kurie teigia, kad tai daro – viską atlieka tinkamai. O jeigu juosta bus sugadinta – tai yra praradimas žmogui. O juk to nesinori, tiesa? Juk reikia kuo labiau saugoti kino juostas, kurios yra senos. Tai yra mūsų atmintis.

Išsami informacija: www.videoaudioskaitmeninimas.lt.