Šilumos siurbliai oras-vanduo. Kokie yra jų privalumai ir trūkumai?

pagal | 2022/05/22

Šilumos siurbliai oras-vanduo. Kokie yra jų privalumai ir trūkumai?

Šilumos siurblys oras – vanduo šiandien tampa vis dažniau pasirenkama sistema namams. Jis ne tik pasirūpina namų šiluma bei karštu vandeniu, tačiau ir leidžia reikšmingai sutaupyti elektros energijos sąnaudų atžvilgiu. Taip pat, ieškantiems visapusiško sprendimo namams, ne vienam tampa aktualu ir daugelyje šių pažangių įrenginių prieinama vėsinimo funkcija, leidžianti mėgautis šiltuoju sezonu be rūpesčių dėl per didelės kaitros. Kodėl šilumos siurbliai oras-vanduo šiandien yra tokie populiarūs ir kokie yra ne tik jų privalumai, bet ir galimi minusai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti?

Šilumos siurbliai oras-vanduo: privalumai lenkia trūkumus

Sistemos oras-vanduo veikimas yra priklausomas nuo lauko temperatūros. Kuo lauke oras šiltesnis, tuo sistema mažiau intensyviai veikia ir priešingai – esant dideliam šalčiui lauke, sistemai tenka dirbti efektyviau siekiant sušildyti namuose esančias patalpas. Įranga gali optimaliai veikti net esant didelei minusinei temperatūrai, esant apie 20 ir daugiau laipsnių šalčio. Kita vertus, jei temperatūra nukrenta žemiau, dažnas šilumos siurblys negali užtikrinti tinkamo ir intensyvaus apšildymo ir gali tekti apsvarstyti papildomą šilumos šaltinį. Daugelis pasirenka šį šildymo būdą norėdami sutaupyti elektros energijos ir tai nestebina, kadangi šilumos siurbliai oras-vanduo gali padėti jos atžvilgiu sutaupyti net iki 80 procentų. Taip pat, toks sprendimas gali padėti sutaupyti vietos, kadangi nereikalauja jos jokiam kuro sandėliavimui (kitaip nei kuro deginimo sistemos). Negana to, šilumos siurbliai oras-vanduo yra vertinami dėl savo ekologiškumo savybių bei tuo, kad ši įranga gali patikimai veikti net iki 20 metų. Ši šildymo sistema labiausiai tinkama naudojimui naujos statybos namuose, nes tam, kad ji veiktų kokybiškai, svarbu gera jos izoliacija, tačiau šiandieniniai sprendimai leidžia tokią sistemą rinktis ir senesnės statybos namams.

Šilumos siurbliai oras-vanduo. Kaip įrengiama ir kas svarbu norint įrengti?

Šiuolaikiški ir inovatyvūs šilumos siurbliai yra itin tinkami  A+ ir A++ energetinio efektyvumo klasės namams, tačiau juos taip pat galima pasirinkti ir senesnės statybos būstams. Šilumos siurbliai oras-vanduo yra montuojami ganėtinai paprastai ir šis procesas dažnai nereikalauja nei didelių laiko, nei finansinių resursų, kadangi montavimui nėra reikalingas kasimas, nereikia nieko gręžti, nereikia kamino ir t.t. Norėdami įsirengti sistemą oras-vanduo, visų pirma gerai apskaičiuokite savo turimų patalpų šilumos poreikį  – tai leis tinkamai išsirinkti konkrečiai Jums tinkamo galingumo sprendimą, kadangi šios įrangos veikimo kriterijai reikšmingai priklauso nuo jo.