Natūralūs šaltiniai ir vitaminų papildai. Kas geriau?

pagal | 2023/06/17

Norint atrodyti ir jaustis gerai, svarbus yra mūsų mitybos racionas. Galbūt daugelis mūsų bijo natūralių produktų, manydami kad jie nesuteikia reikiamų reikiamų vitaminų ir mineralų, tačiau dažnai jie yra geriau nei bet kokie papildai. Šiame straipsnyje aptarsime, kokiais natūraliais produktas gausite reikiamų vitaminų, taip pat pateiksime rekomendacijas, kaip pasirinkti tinkamą papildą ir ko reikia vengti.

Pasikalbėkime apie vitaminus išsamiau:

Pirma ir labiausiai žinoma yra citrusinių vaisių grupė, kuri gausu vitamino C. Laimei, be citrusinių vaisių yra ir kitų produktų, kuriuose rasi vitaminų C, tokių kaip morkos, pomidorai, salotos, kopūstai, brokoliai ir kitos tamsiai žalios spalvos daržovės. Šie produktai yra ne tik sveiki, bet ir yra ypač naudingi imuninei sistemai ir padeda kovoti su gripu ir kitomis ligomis. Geriausias būdas juos valgyti yra žaliaviniais pavidalais, nes taip išsaugomi visi vitaminai ir mineralai.

Kitas svarbus vitaminas yra D. D vitamino trūkumas yra labai paplitęs, ypač šalčiausiu metų laiku, kada žmonės leidžia daugiau laiko viduje. Šiame laikotarpyje natūralūs šaltiniai yra saulės spinduliai, todėl rekomenduojama būti lauke bent 30 minučių kiekvieną dieną. Tačiau, yra ir tam tikrų maisto produktų, kuriuose yra D vitamino, pvz.: kiaušiniai, žuvis (tokia kaip tunas, menkė, lašiša) ir pieno produktai.

Vitaminas E yra svarbus mūsų odai, plaukams ir nagams. Šis vitaminas gausiai randamas avokaduose, migdoluose, riešutuose, špinatuose ir kelionėse. Be to, vitaminas E yra įtrauktas daugumos kosmetikos priežiūros produktų kompozicijose, todėl jį galima naudoti ir kaip natūralų odos priežiūros produktą.

Kada maisto papildai ir vitaminai yra nepakeičiami?

Papildai yra nepakeičiami, ypač tiems, kurie yra vegetarai arba veganai. Net ir sveikai maitinantis kartais trūksta tam tikrų vitaminų. Pavyzdžiui, vitaminas B12 randamas tik mėsoje, kiaušiniuose ir daugelyje pieno produktų. Jei Jūs laikotės specialios dietos, gali būti, kad trūksta šio svarbaus vitamino, todėl Jums gali reikėti papildų. Taip pat, nėštumo ir žindymo laikotarpiu, reikalinga ypatinga rūpestingumas, nes moterų organizmas suvartoja daugiau energijos ir reikia daugiau vitaminų.

Pasirinkimo kriterijai

Patikimą papildą pasirinkti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Reikia patikrinti, kad vitaminai yra natūralūs, papildomai neįtraukta cheminių medžiagų ir kad jie tinka konkrečiai situacijai. Taigi, tikrai verta daryti tyrimus ir konsultuotis su specialistais.

Skaitykite etiketes atidžiai ir venkite papildų su pridėtiniu cukrumi, dirbtiniais priedais ar sintetinėmis medžiagomis. Net natūraliuose produktuose gali būti šių komponentų, todėl prieš perkant geriau patikrinti etiketę.

Geri vitaminai nėra pigūs. Jei produktas yra labai pigus, jis tikriausiai nėra natūralus. Kokybiški vitaminai dažnai kainuoja brangiai, tačiau nebijokite investuoti į savo sveikatą.