Kas yra riebalų gaudyklės?

pagal | 2023/02/22

Įrenginys skirtas tam, kad pramoninės įmonės bei privatūs asmenys galėtų apsaugoti savo bendrąsias nuotekas nuo riebalų patekimo į jas ir taip išvengiant vamzdynų užsikimšimo bei nepageidaujamo kvapo. Riebalų gaudyklės gali būti tiek mažos ir naudojamos po kriaukle, tiek didelės, kurios arba laikomos sandėliuke arba kasamos po žeme. Modernėjant technologijoms, riebalų gaudyklės yra ir automatinės, kas reiškia, jog kelių mygtukų paspaudimu galima aptarnauti įrenginį.

Ar riebalų gaudyklės gali būti automatinės?

Riebalų gaudyklės yra skirstomos į automatines ir rankinio aptarnavimo. Ką reiškia automatinės? Tai, jog riebalų kaupiamas perteklius nebus šalinimas rankiniu būdu, o aptarnaujamas pasitelkiant automatinį siurblį ir aptarnavimo mašiną. Tad specialistų rekomendacijos šiuo metu yra įsigyti automatines riebalų gaudykles, kurios geba apsitarnauti su minimaliu žmogaus įsikišimu. Tai ne tik patogiau ir sutaupo laiko, bet yra išvengiama nemalonaus kvapo ir panašiai.

Nuotekų valymo įrenginiai ir jų aptarnavimas. Ar ir jie gali būti automatiškai aptarnaujami kaip riebalų gaudyklės?

Nuotekų valymo įrenginiai reikalauja daug retesnio aptarnavimo. Paprastai tai vykdoma vieną ar du kartus per metus. Aptarnavimas yra daug paprastesnis, todėl jis nėra automatizuotas, bet yra gan greitas ir patogus. Atvykę specialistai išvalo įrenginį, patikrina ar išvalymo kokybė atitinka standartus, nėra papildomų gedimų, na ir tuomet galima toliau sėkmingai naudotis įrenginiu. Nuotekų valymo įrenginiai dažniausiai yra statomi ne vienam šeimos ūkiui, o keliems, tad ir aptarnavimo kaina nėra tokia didelė pasidalinant.

Ar nuotekų valymo įrenginiai gadina kraštovaizdį?

Kadangi nuotekų valymo įrenginiai yra kasami po žeme, gali būti tiek po važiuojamąja dalimi, tiek vejoje. Tad, kai įrenginys yra montuojamas, tai dažniausiai atliekama dar prieš gerbūvio sutvarkymą. Na o užkasus įrenginį yra matomas tik dangtis, kuris būna tolygiai su dirvožemiu ir užaugus žolei gražiai susilieja bendrame fone. Taigi, nuotekų valymo įrenginiai tikrai negadina bendro kraštovaizdžio gyvenamojoje teritorijoje, nes gražiai pasislepia ir įsilieja į bendrą vaizdą.

Ar kokybiški nuotekų valymo įrenginiai skleidžia garsus bei intensyviai pučia orą sukeldami nepageidaujamą triukšmą?

Pigesni ir mažiau apgalvoti nuotekų valymo įrenginiai pasižymi garsiu orapūtės veikimu, ko pasekoje įranga vėdindamasi skleidžia ne tik nemalonius garsus, bet kartais ir kvapus. Nuotekų valymo įrenginiai juk statomi ne itin toli gyvenamojo pastato, tad natūralu, jog žmonėms norėtųsi tyliai veikiančio įrenginio, kuris nedrumstų ramybės ir tuo labiau neskleistų nemalonių pūtimų, o kartu ir kvapų. Nuotekų valymo įrenginiai, kurie gaminami tokiose įmonėse kaip pvz. Eneka, yra ypatingi tuo, jog veikia itin tyliai, neskleidžia nemalonių garsų, tad pasistatę įrenginį kieme,  netoli savo namų, net nepajausite, kad netoliese yra aktyviai veikiantys nuotekų valymo įrenginiai. Šis aspektas svarbus, tad prieš rinkdamiesi, būtinai pasidomėkite.