Kaip sukurti miego rutiną, kuri padės kūdikiui užmigti savarankiškai?

pagal | 2024/02/28

Kada yra tinkamas laikas išmokti užmigti savarankiškai ir ar visada verta bandyti tai įgyvendinti bet kokiomis priemonėmis? Dažnai bandymas užmigdyti vaiką primena kovą dėl išlikimo: mažylis – bet kokiomis priemonėmis vengia užmigti, o tėvai – kovoja su nuovargiu, kad neužmigtų anksčiau už vaiką. Aptarkime, kaip padėti vaikui išmokti užmigti savarankiškai.

Vaiko mokymas užmigti savarankiškai

Kaip išmokyti vaiką užmigti pačiam? Drąsūs žmonės, kurie bandytų pateikti universalų atsakymą į šį klausimą. Kiekvienas vaikas yra skirtingas. Todėl neįmanoma sukurti universalaus kūdikio užmigdymo metodo. Stebuklų nebūna, bet kiekviename patarime galite rasti ką nors naudingo jūsų mažyliui. Tačiau socialinių tinklų plėtra suteikia prieigą prie grupių ir forumų bei specialistų konsultacijų nuotoliniu būdu, kurių metu galite gauti daug naudingos informacijos apie kūdikio migdymo metodus.

Kaip išmokyti vaiką užmigti pačiam? Pirmiausia: rutina

Rutina yra didžiausia jūsų sąjungininkė. Nėra didelis atradimas sakyti, kad pirmaisiais vaiko gyvenimo metais rutina yra svarbi jo saugumo jausmo kūrimo dalis. Šis santykis ypač aktualus mokantis užmigti savarankiškai. Nuolatinė, pasikartojanti kasdienė rutina užtikrins, kad vaikui nėra ko bijoti, kai, pavyzdžiui: jis paliekamas vienas lovelėje. Jis prisimena įvykių prieš miegą schemą, kurią kartojate ištisas savaites, todėl nebijo būti paliktas vienas.

Kas padės susikurti rutiną, kad būtų lengviau užmigti?

·         Apšvietimas

Nedaugeliui mažylių patinka užmigti išjungus šviesą. Taip pat tai negali būti šviesa, kurią naudojate dieną. Prislopinta šviesa yra labai geras signalas mažyliui, kad artėja laikas miegoti.

·         Garsai

Jei jūsų namuose kasdien skamba muzika, laikas užmigti turėtų būti tinkamai pažymėtas tyliomis ir švelniomis melodijomis ar lopšinėmis. O kalbant apie televizorių – žinoma, išjunkite didžiausią dėmesį blaškančią priemonę (savaime suprantama, kad ir dienos metu televizorius turėtų būti kraštutinė priemonė krizės akimirkomis, o ne nuolatinis mažylio laiko užpildas).

·         Tėvų balsas

Geriausia į vaiką kreiptis prislopintu ir monotonišku balsu. Daugiau nei tikra, kad mažylis, norėdamas neužmigti, jus užkalbins (šnekomis, šypsenomis, inicijuodamas žaidimą). Čia jums reikia stiprios valios, kad nereaguotumėte į tas saldžias šypsenas ir rankas, pasiruošusias apkabinti ar suvystyti ant lovos. 

·         Skaitymas arba lopšinės

Šiek tiek vyresni mažyliai mielai reaguos į šį vakaro ritualą. Skaitymas prieš miegą leis jūsų vaikui nusiraminti ir bus svarbi santykių kūrimo dalis. Jau nekalbant apie ugdomąją vertę formuojant jauną žmogų.