Kaip išlaikyti silikoninį kačių kraiką švarų?

pagal | 2024/03/25

Namuose laikyti augintinį šiuo metu tapo labai populiaru. Augintinis gali sutelkti šeimos narius, sukelti gerų emocijų, dovanoti džiugių akimirkų. Gyvenantiems su šeima žmonėms, augintiniai praskaidrina kasdienybę, vienišiems – išsklaido vienatvę. Dažniausiai namuose renkamasi laikyti šunį arba katę. Kačių mylėtojai turi savo pasirinkimo argumentą, kad šunis būtina jiems prireikus išvesti į lauką atlikti gamtinių reikalų. Tiesa, tačiau tai dar nereiškia, kad katės gamtiniais reikalais nereikia rūpintis. Katėms įrengiama kraiko dėžė namuose, tad jei būtų nesirūpinama jos švara, po namus bemat pasklistų labai nemalonus kvapas. Kačių gamtinių reikalų dėžė paprastai užpildoma specialiu kraiku. Jo esama įvairių rūšių, todėl galima išbandyti kelių rūšių ir pasirinkti tinkamiausią. Labai patogus naudoti ir higieniškas yra silikoninis kačių kraikas. Jo įsigyti galima internetinėje svetainėje superkate.lt.

Kaip prižiūrėti silikoninį kačių kraiką?

* Silikoninis kačių kraikas sudarytas iš skaidrių granulių. Jos labai greitai sugeria kačių šlapimą ir akimirksniu neutralizuoja jo nemalonų kvapą.

* Pirmiausia reikia priberti į katės gamtinių reikalų dėžę tinkamą kraiko kiekį. Jo turi pakakti katei pasikapstyti ir, kad ekskrementai nepatektų tiesiogiai ant dėžės dugno. Silikoninio kačių kraiko rekomenduojama berti apie keturių centimetrų storumo sluoksnį.

* Būtina išimti iš kraiko dėžės kačių paliktas išmatas. Tai patogiausia atlikti specialiu semtuvėliu.

* Pašalinus iš dėžės tai, kas nereikalinga, pravartu šiek tiek prasklaidyti likusį kraiką. Jis taps puresnis, katei bus maloniau jame kapstytis.

* Jei katė ėmė atlikti gamtinius reikalus šalia kraiko dėžės, tai gali reikšti, jog kraiko dėžę metas valyti, pakeisti kraiką. Silikoninį kačių kraiką reikia keisti rečiau nei kitų rūšių kraiką, tad galima sakyti, jog ši kraiko rūšis yra gana ekonomiška.

* Panaudotą kačių kraiką derėtų supilti į maišelį ir išmesti į mišrių atliekų konteinerį. Jo jokiu būdu negalima mesti į klozetą. Daugiau instrukcijų, kaip galima išmesti panaudotą kačių kraiką, reikia skaityti ant kraiko pakuotės.

Tinkamai pasirinktas kačių kraikas padės palaikyti higieną katės tualete vei leis išvengti nemalonaus kvapo namuose.