Daikto ilgaamžiškumą užtikrina medienos impregnantas

pagal | 2022/06/19

Nesvarbu, kad ir kokį daiktą turėtume, visada norime, kad jis tarnautų kaip įmanoma ilgiau ir apie jo rūpinimąsi galėtume pamiršti kaip įmanoma ilgesniam laikui. Jeigu kalbėti konkrečiau, turbūt visi žino, kad mediena ir mediniai daiktai, jais tinkamai nepasirūpinus, gali greitai pakeisti savo formą, supūti ar kitaip būti pažeisti. Tokius daiktus, ypač tie, kurie yra lauke, svarbu pasirūpinti tinkamai. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime, kaip įmanoma tokią medieną apsaugoti.

Kaip reikėtų suprasti medienos impregnantą?

Trumpai tariant, šią priemonę galima apibūdinti kaip specialią medžiagą, kurios pagalba galima apsaugoti medieną nuo įvairių pažeidimų, kurie gali susidaryti tiek lauko, tiek kambario sąlygomis. Tikriausiai kiekvienam aišku, kad netinkamai laikoma mediena, jau po tam tikro laiko gali pakeisti savo būvį, formą, pradėti pūti. Kai tai atsitinka, dažniausiai jai padėti nebėra galimybės ir tokį daiktą reikia keisti. Puiku, jeigu darbai nekainuoja daug. Tačiau jeigu pakeitimui reikia išleisti nemažas sumas, tad labiau apsimoka mediena tinkamai pasirūpinti iš karto, kad ateityje su tokiomis problemomis susidurti nereikėtų. Tad jei namuose vis dar turite medinių daiktų, kurie nepadengti impregnantu, pats metas tai būtų padaryti.

Paviršinis medienos impregnavimas

Impregnavimo darbai gali būti atliekami skirtingais būdais. Vienas paprastesnių būdų yra paviršinis impregnavimas. Medienos impregnantas yra dengiamas tik tam, kad būtų apsaugotas paviršius. Ne visada medienai reikia tvirto ir stipraus impregnavimo, kad sluoksniai įsigertų labai giliai. Toks būdas tinka įvairiems daiktams, kurie yra namuose, kur kardinaliai nesikeičia oro temperatūra, nėra drėgmės ir panašiai. Tad didelės apsaugos jiems nereikia. Tokie impregnantai kainuoja kur kas pigiau, tad nereikia leisti didesnes sumas, ten kur nereikia. Net ir nestoras sluoksnis, bet jis kuo puikiausiai galės apsaugoti medieną, jei atsitiks tam tikros sąlygos jai pažeisti.

Giluminis medienos impregnavimas

Toks impregnavimo būdas yra kur kas labiau tvirtesnis, nei kad paviršinis. Impregnavimo medžiaga, kur kas giliau įsigeria į medienos sluoksnius, taip sukurdamas kur kas didesnę apsaugą. Ji dažniausiai reikalinga tokiems daiktams, kurie yra lauke. Tai gali būti terasa, mediniai baldai ir panašiai. Kadangi mūsų klimatas nėra pats palankiausias ir per metus oro temperatūra pasikeičia kardinaliai, tai natūralu, kad įvairūs daiktai turi prisitaikyti arba būti apsaugoti nuo tokių sąlygų. Medienos impregnantas ne tik saugo nuo temperatūros pokyčių, bet puikiai gali apsaugoti nuo saulės spindulių, vėjo, lietaus ir panašiai.