5 klaidos renkantis sofą

pagal | 2022/05/14
5 klaidos renkantis sofą

Sofa turėtų būti kiekvienuose namuose, tačiau pirkdami žmonės dažnai klysta. Dirbu įmonėje, kuri pati gamina ir parduoda baldus, visada pasakoju klientams, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

Kad minkšti kampai ilgai džiugintų akį, o perkant nekiltų problemų, papasakosiu, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų renkantis sofą.

1 klaida: pirkimas nežiūrint

Šiandien pirkėjas turi du būdus – išsirinkti ir užsisakyti sofą internetinėje parduotuvėje arba atvykti į prekybos saloną: atsisėsti, atsigulti, liesti.

Jei pirkėjas dar nežino, ko nori, jis nueis į parduotuvę ar baldų prekybos centrą apžiūrėti sofas „gyvai“, ištirs rinką, asortimentą ir kainas, palygins charakteristikas, pasitars su šeimos nariais, skaitys atsiliepimus apie įmonių.

Sofa bute stovės ilgai, tad reikia išsirinkti tokią, kuri tikrai patiktų.

Įvertinus baldo išvaizdą, reikia mintyse perkelti juos į savo erdvę ir įsivaizduoti, kaip jis atrodys patalpoje, kiek vietos užims. Tai ne kiekvienam. Prieš einant į parduotuvę, verta nusifotografuoti savo interjerą, kad būtų lengviau įsivaizduoti joje naują sofą.

Jei parduotuvėje jums patinka tam tikras modelis, nebūtina jo pirkti iš karto. Galite padaryti pauzę apmąstymams, ieškoti internete konkurentų pasiūlymų, rasti pigiau ir užsisakyti tiesiai iš namų.

Klaida Nr. 2: rinkodaros triukai

Neretai nutinka taip, kad itin patrauklią kainą siūlyta sofa, kurią buvo pasiūlyta įsigyti reklamoje, neva „išparduota“. Apie tai pirkėjas sužinos tik atvykęs į saloną. Čia į darbą ateina pardavėjai, kurie parodys „nupeštą“ kitą prekę – panašią, bet jau už įprastą kainą.

Kitas masalas – maža kaina perkant komplektą. Pavyzdžiui, reikia nusipirkti 2 fotelius, stalą, kėdes ir spintą sofai – tik tada bus padovanota už tokią patrauklią kainą. Natūralu, kad kitų prekių kainos yra šiek tiek per didelės – nuolaida sofai paskirstoma tarp jų tolygiai.

Nemokamas pristatymas, nemokamas kėlimas, nemokamas surinkimas – parduotuvė jau kruopščiai įtraukė papildomas paslaugas į sofos kainą.

Didelių nuolaidų baldams nėra, tai ne tokia prekė. Rinkos realijos – 5 – 15%. Jei naujiems baldams taikoma 50-70% nuolaida, vertėtų pagalvoti. Už tokią kainą dovanos prekes su matomais trūkumais: drožlėmis, įbrėžimais, apmušalų įbrėžimais. Jei sofa ilgai stovėjo parduotuvėje, ją galima parduoti tris kartus pigiau.

Trečia klaida: nekreipiate dėmesio į smulkmenas

Visų pirma, reikia apžiūrėti siūles. Jie turi būti lygūs, be išsikišusių siūlų, mazgų ir kabliukų.

Visos brangios sofos dalys turi būti padengtos pagrindiniu audiniu. Permušant „ekonominio“ segmento sofas, dažnai derinami pagrindiniai ir techniniai audiniai.

Kartais gamintojas taupo brangius apmušalus ir pakeičia jį nebrangiais. Jei ši guli ant nugaros, tai nėra problema, nes sofa dažniausiai stovi arti sienos. Pasitaiko, kad papildomi lovos elementai ir net galinė pagalvių pusė yra padengti biudžetiniu audiniu.

Ypatingą dėmesį atkreipkite į medžiagas, iš kurių pagaminta sofa.

Perkant patariu pakelti sėdynę ir apžiūrėti sofą iš vidaus. Kuo daugiau medinių elementų, tuo tvirtesnė sofa. Sija turi būti kruopščiai poliruota. Medienos drožlių plokštės – tik laminuotos, padengtos lygia plėvele.

Visada vertinu metalinių elementų – tvirtinimo detalių ir transformacijos mechanizmo dalių kokybę. Iš minkštųjų lydinių pagamintos detalės yra trumpalaikės ir gali sulūžti, todėl tokių baldų geriau vengti.

Ketvirta klaida: apmušalų savybių nepaisymas

Dauguma pirkėjų apmušalus suvokia kaip dekoratyvinį elementą, vertina tik išvaizdą ir lytėjimo pojūčius. Po metų jie jau galvoja apie cheminį valymą ar užvalkalų siuvimą.

Pagrindinis audinio ilgaamžiškumo rodiklis yra dilimo koeficientas. Jis nustatomas Martindale testu: specialios įrangos pagalba per medžiagos paviršių pervedamas vilnonis audinys. Kai apmušalas deformuojasi, bandymas baigtas. Kokybiška medžiaga atlaiko 20 000 Martindale ciklų. Audiniai, kurių dilimo koeficientas siekia iki 15 000 ciklų, laikomi dekoratyviniais – iš jų siuvamos pagalvės. Daugiau nei 30 000 ciklų, tinkančių atšiaurioms namų sąlygomis.

Rekomenduoju pasiteirauti su pardavėju dėl audinio atsparumo dilimui. Čia galioja tik viena taisyklė – kuo daugiau, tuo geriau.

Jei namuose yra gyvūnų, reikia rinktis pulką, dirbtinę zomšą, veliūrą, dirbtinę vilną, mikropluoštą, žakardą.

Apmušalų audinio dilimo koeficientas turi būti didesnis nei 20 000.

Norėdami pailginti sofos apmušalų tarnavimo laiką, naudokite lengvai valomą dangą – specialią kompoziciją, kuri neleidžia drėgmei patekti į pluoštus. Jis tepamas ant paviršiaus plonu, akiai nematomu sluoksniu. Bet kokius nešvarumus galima nuvalyti sausa šluoste, o apmušalai išliks kaip nauji.

Penkta klaida: ieškote sofos su spyruokliniu bloku

Dažnai pirkėjai ieško sofos su nepriklausomomis spyruoklėmis, galvodami apie ortopedines savybes ir patogumą. Kažkodėl manoma, kad putų guma greitai nusileidžia. Tai tiesa, bet tik tuo atveju, jei jis yra žemos kokybės. Šį nesunku atskirti liečiant: reikia paspausti sėdynę ir staigiai atleisti ranką. Jei užpildas yra aukštos kokybės, putų guma akimirksniu įgaus pirminę formą.

Putų tankis sėdynės užpilde turi būti 20-25 kg / kub. m

Jei perkate sofą su spyruokliniu bloku, iš karto turite išsiaiškinti maksimalią apkrovą, deklaruotą tarnavimo laiką ir spyruoklių skaičių kvadratiniame metre. Optimalus – 500 ar daugiau.

Kaip išsirinkti tinkamą sofą?

Prieš pirkdami sofą – išstudijuokite modelius ir jų charakteristikas, skaitykite atsiliepimus, eikite į parduotuvę, palyginkite kainas su konkurentais.

Nekreipkite dėmesio į reklamą ir didelių nuolaidų pažadus, taip pat papildomas paslaugas – jos visada įskaičiuotos į prekių kainą. Sumažinus kainą, sofos apmušalai greičiausiai bus pažeisti ar įbrėžti. Parduotuvė pretenzijų dėl šių niuansų nebepriims.

Žiūrėkite, kad siūlės būtų lygios, be siūlų ir mazgų. Pakelkite sėdynę ir įvertinkite medinius elementus, tvirtinimo detales, mechanizmus. Patikrinkite audinį nugaros gale, pagalvių gale.

Išsiaiškinkite apmušalų audinio patvarumą: kuo didesnis trinties koeficientas, tuo geriau. Optimaliai – nuo ​​20 000 Martindale ciklų.

Nėra prasmės ieškoti sofos tik su spyruokliniu bloku, nes aukštos kokybės porolonas tarnauja ilgiau. Jei vis dėlto perkate su spyruoklėmis, reikia žiūrėti į jų skaičių kvadratiniame metre – daugiau nei 500.

Šaltinis: baldaiska.lt