Įprasta manyti, kad dietos yra tik dailiosios lyties atstovių reikalas, kurios dėl tobulos figūros pasiryžusios kelias savaites valgyti vien salotų lapus. Tačiau istorijoje būta atvejų, kai vyrai nenusileido moterims ir lygiai taip pat laikėsi griežtų ir neįprastų dietų. Dalinamės neįtikėtinomis istorijoje pasižymėjusių vyrų patirtimis.
Pitagoras
Visiems gerai žinomos Pitagoro teoremos autorius laikomas vienu pirmųjų vegetarų, tačiau vyras buvo suinteresuotas ne žemišku noru pataisyti figūrą. Pitagoras buvo įsitikinęs, kad griežtų taisyklių laikymasis padės patekti į rojų. Jis ne tik atsisakė valgyti mėsą, bet taip pat buvo įsitikinęs, kad negalima valgyti ir pupų. Pitagoro mokiniai ilgai svarstė ir analizavo tokio pareiškimo priežastis, kol galiausiai priėjo prie išvados, kad žirnių ir pupų atsisakymas yra susijęs su tuo, kad jos skatina dujų kaupimąsi organizme.
Vilhelmas užkariautojas
Apie Anglijos karalių Vilhelmą Užkariautoją sklinda legenda, kad 1087 metais vyrui dėl savo storumo nepavyko užlipti ant arklio. Atsikratyti antsvorio vyras sumanė itin keistu būdu – maistą pakeisti alkoholiu. Karaliui pavyko numesti svorio ir užlipti ant arklio, tačiau Vilhelmas Užkariautojas po šios dietos ilgai nebegyveno.
Lordas Baironas
Tikrasis anglų dendis Lordas Baironas būdamas aštuoniolikos metų buvo itin apkūnus. Tačiau didelis noras pataisyti savo figūrą, privertė poetą imtis itin kraštutinių priemonių, kurios jo vos nepražudė. Lordas Baironas iš pradžių gėrė vėmimą skatinančius miltelius ir darė klizmas, o vėliau jis sukūrė savo mitybos sistemą, kurią papildė fiziniais pratimais ir karštomis voniomis. Poetas pusryčiams gėrė pudelį stiprios arbatos ir valgė žalią kiaušinį, pietums valgydavo keletą biskvitų, o vakarienei – valgydavo daržoves ir gerdavo vyną. Baironas tapo vegetaru ir numetė svorio, tačiau jam niekaip nepavyko pasiekti trokštamo odos blyškumo. Vienas keisčiausių poeto dietos principų – acto gėrimas ir maisto mirkimas acte. Baironas, kaip ir daugelis šiuolaikinių moterų, retkarčiais nesilaikė savo griežtų mitybos principų ir tuomet prarasti kilogramai jam tuoj pat sugrįždavo.
Džakomas Kazanova
Visų laikų garsiausias meilužis ir moterų numylėtinis Džakomas Kazanova buvo įsitikinęs, kad į kasdienį maisto racioną turi būti įtraukti maisto produktai, kurie sukelia aistrą. Jo mitybos racionas buvo išties įspūdingas: kietai virti kiaušiniai su ančiuviais, rokforo sūris su burgundišku vynu, žąsies kepenėlių paštetas ir šampanas. Kazanova buvo smaližius ir ypač vertino aistrą kurstantį šokoladą. Jis buvo įsitikinęs, kad karštas gėrimas su ambra yra puikus būdas pasisemti jėgų ir padėti meilės reikaluose.
Viljamas Bantingas
Viljamas Bantingas buvo žinomas Londone įsikūrusio laidojimo biuro savininkas. Nepaisant to, kad vyras užsiėmė aktyvia fizine veikla, jis turėjo viršsvorio problemą. Viljamo Bantingo kūno svoriui pasiekus 100 kg, gydytojai niekuo jam negalėjo padėti ir pasiūlė tiesiog susitaikyti su esama situacija, tačiau vyrui toks pasiūlymas nepatiko. Jis iš savo mitybos raciono išbraukė pieno produktus, alų, duoną bei cukrų ir taip išrado pirmąją tikrą dietą. Bantingo išrasta dieta reikalavo valgyti tris kartus per dieną ir pirmenybę teikti mėsai, žuviai ir vynui. Pusryčiams vyras rinkdavosi liesą jautieną arba žuvį bei išgerdavo puodelį arbatos. Pietums jis valgydavo jūrių ir upių gėrybes, daržoves ir išgerdavo stiklinę sauso vyno. Tiesa, riebių rūšių žuvies Bantingas atsisakydavo. Vakarienei vyras vėl valgydavo žuvį arba mėsą ir išgerdavo taurę tauriojo gėrimo. Vyras parašė traktatą „Laiškas apie nutukimą“, kuris buvo itin populiarus Londone, tačiau oficialioji to meto medicina tokios dietos nepripažino.
Straipsnį paruošė ir patalpino www.valgo.me komanda.