Paskolinote pinigus ir dabar skolininkas jų niekaip negrąžina? Tokiais atvejais turėtumėte susisiekti su skolų išieškotoju ir leisti jam sugrąžinti pinigus. Išieškotojams neretai pavyksta susitarti su skolininkais ir pinigai būna grąžinti be jokių kraštutinumų. Visgi, jeigu nepavyksta susitarti, skolų išieškotojai imasi griežtesnių būdų, kaip sugrąžinti skolas. Tokiais atvejais skolų išieškojimas kartais užtrunka ilgiau.
Ką daro skolų išieškotojai, kai nepavyksta susitarti su skolininku?
Skolų išieškotojai su skolininkais iš pradžių bando susitarti gražiuoju ir tuomet, jeigu nepavyksta, tenka imtis griežtesnių veiksmų. Visų pirma, areštuojamos banko sąskaitos. Toks sprendimas gana drastiškas, tačiau ne visada veiksmingas. Jeigu banko sąskaitos tuščios, tuomet savaime suprantama, kad iš to nėra jokios naudos. Sekantis žingsnis – skolos išieškojimas iš darbo užmokesčio. Tai taip pat gana drastiškas žingsnis, tačiau jis atneša daugiau naudos. Jeigu skolininkas turi pastovias pajamas, tuomet skola susigrąžinti po truputį galima tokiu būdu. Tačiau pasitaiko, kad skolininkas dirba nelegaliai, kadangi vengia grąžinti skolas, tuomet tenka ieškoti dar kitų būdų, kaip susigrąžinti pinigus. Turto areštavimas – kraštutinumas, tačiau kartais tai neišvengiama. Jeigu skolininkas negrąžina skolos, tuomet tenka areštuoti turtą. Pasitaiko, kad po areštavimo skolininkai neturi, kur gyventi. Tačiau neretai tai būna ne skolų išieškotojų, o skolininkų kaltė. Apie galimą turto areštavimą informuojama iš anksto. Na, jeigu skolininkas neturi ir turto, tuomet tenka skolas grąžinti ne jam, o sutuoktiniui. Kaip matote, bet kokiais būdais skola bus sugrąžinta. Todėl, jeigu turite skolų, nevenkite jų grąžinti.
Ar gali nepavykti susigrąžinti skolos?
Deja, bet net ir skolų išieškotojams ne visada pavyksta sugrąžinti skolas. Todėl prieš teigdami paslaugas skolų išieškotojai iš pradžių įvertina galimybę sugrąžinti skolą. Jeigu peržiūrėję situaciją supras, kad skolos gražinti nepavyks, tuomet greičiausiai jums teks ieškoti kitų būdų, kaip susigrąžinti skolą. Skolos išieškoti nepavyksta tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, jeigu nepasirašėte skolos dokumentų ir sudėtinga įrodyti, kad skolininkas apskritai skolingas. Kita situacija, kai skolininkas neturi nei turto, nei pajamų.