Saugokime gamtą su vandens filtrais

pagal | 2022/05/22

Kaip vandens filtrai yra susiję su gamtos tarša? Labai paprastai. Pirmiausia pradėkime nuo klausimo – ar visi vandens vartotojai turi daugkartines vandens gertuves? Deja, ne. Tik kas šeštas žmogus turi vandens gertuves, o tik kas dešimtas jas naudoja kasdien. Dar kitas rodiklis yra, iš kokios medžiagos vandens gertuvė yra pagaminta. Plastikinės gertuvės užimą pirmąją vietą, nes yra pigesnės, tačiau ar geresnės? Kodėl verta rinktis nerūdijančio plieno gertuves, kokie jų pranašumai ir kaip jos siejasi su ekologija?

              Plastikas yra visur

Plastiko perteklius kasdieniniame gyvenime – nėra naujiena, tačiau esame įpratę ir dažnai net nepastebime, kiek mūsų maisto produktų yra jau supakuoti plastikinėse pakuotėse. Mikroplastikas mūsų maiste ir vandenyje atsiranda būtent nuo sąlyčio vartojamo produkto ir jo pakuotės. Mikroplastikas randamas visur: supakuotose daržovėse, vaisiuose, duonoje, mėsoje, žuvyje ir net vandenyje.

Maisto produktų pakavimą jau galime patys įtakoti atsinešę į prekybos vietas savo pirkinių ir pakavimo priemones, kurios yra saugios tiek gamtai, tiek mūsų sveikatai, tačiau vis dar pamirštame apie vandenį, kuris yra svarbiausias mūsų gyvybės šaltinis.

Tiesa, suvartojus nedidelį kiekį mikroplastiko tikrai nepajausite, tačiau ilgainiui tai gali atsiliepti mūsų sveikatai, todėl net ir kai renkatės vandens gertuves, kurias pildote vandeniu, rinkitės jas pagamintas iš stiklo arba nerūdijančio plieno. Šios medžiagos nepakeis vandens skonio ir vandens savybių keičiantis temperatūrai, o pačios medžiagos yra pilnai perdirbamos daugybę kartų, o tai jau yra dovana mūsų švaresnei gamtai.

              Gertuvės ir, ką į jas pilame

Gertuvės – tai išsigelbėjimas ir taupymas, kai nereikia pirkti vandens plastiko buteliuose prekybos vietose, bet ar į mūsų gertuves iš vandens maišytuvų patenka saugus vartoti vanduo? Deja, ne visur pildydami gertuves vandeniu, galime jaustis saugūs ir būti tikri, kad neapsinuodysime vandeniu. Vandens filtrai namuose ar biure – tai geriausias ir patogiausias būdas pamiršti apie tai, ar vanduo yra saugus. Vandens filtrai pašalina nešvarumus, minkština arb nugeležina vandenį (paprastai pagal problemą specialistai parenka tinkamiausią įrangą, kad vanduo liktų ir naudingas, ir švarus, nesunaikinant vandens svarbiausių sveikatai savybių).

Nors ir ne visos įstaigos ir ne visi namų ūkiai vis dar turi vandens filtrus, nes Lietuvos vanduo palyginti net ir su kaimyninėmis šalimis, yra geriausias ir saugiausias vartoti, tačiau ir mes patiriame įvairių problemų su vandens kokybe. Rudas vanduo, pakitęs vandens skonis, atsiradęs nemalonus kiaušinio kvapas – tai dažniausios problemos, su kuriomis susiduria tiek miestų, miestelių ar mažesnių gyvenviečių gyventojai. Vandens valymo įrenginių atnaujinimas paprastai trunka metus ir daugiau, todėl geriausias sprendimas yra nelaukti ir patiems pasirūpinti nekintančia vandens kokybe namuose ir įsidiegti vandens filtrus.

Kreipkitės į Aquafilter.lt komandą, padėsime pasirūpinti gera vandens kokybe namuose!

Tel. +370 5 2160106

Mob. +370 678 35777

Darbo laikas:
I-V 8:00-17:00

El. paštas vilnius@aquafilter.lt

  1. Sierakausko 15A, LT-03105, Vilnius